Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Oscary kursy bukmacherskie 2019

W poniedziałek 21 stycznia ogłoszono nominacje do 91. Nagród Amerykańskiej Akademii FIlmowej, znanej lepiej jako Oskary. Ku uciesze polskich fanów kinematografii, obok innych wybitnych dzieł, wśród nominowanych filmów znalazła się „Zimna Wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, i to w aż trzech kategoriach! Już teraz można to uznać za jeden z największych sukcesów w historii polskiego kina. Oczywiście o wyróżnienia, jak co roku, będzie niezwykle trudno, tym bardziej, że konkurencja wydaje się w tym roku wyjątkowo mocna.

Oskary 2019, podobnie jak te z wcześniejszych lat, będą również świetną okazją do obstawiania. Legalni polscy bukmacherzy zdążyli już wystawić kursy na to wydarzenie, więc śmiało można typować swoich faworytów. Ażeby Ci to trochę ułatwić postanowiliśmy utworzyć zestawienie filmów nominowanych w najważniejszych kategoriach i ocenić ich szanse na statuetki.

Obstawiaj Nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej w LVBET

Już pod koniec lutego czeka nas 91. odsłona święta kinematografii, czyli gala wręczenia Oskarów. Jeśli uważasz się za speca od kina i chcesz spróbować swoich sił w typowaniu zwycięzców tego wydarzenia, to ciekawym wyborem może okazać się LVBET. Bukmacher ten posiada w swojej ofercie wysokie kursy na najważniejsze wydarzenia z tej gali, a także atrakcyjny bonus powitalny o wartości nawet 1500 PLN dla wszystkich nowych klientów. Co więcej, wartość bonusu będziesz mógł zwiększyć dzięki naszym ekskluzywnym kodom promocyjnym. Nie zwlekaj więc – typuj Oskary w LVBET i wygrywaj!

Nominacje do Oskarów

Najlepszy film

„Roma” w reżyserii Alfonso Cuarona

roma

Tym czarno-białym hiszpańskim majstersztykiem zrealizowanym w Mexico City, twórca Grawitacji po raz kolejny wspiął się na wyżyny sztuki filmowej. Zaserwował nam kino jeszcze ambitniejsze od swoich dwóch poprzednich oskarowych produkcji, w dodatku wyprodukowane przez Netflix. W ten sposób Roma stała się ich pierwszą produkcją, która dostała nominację za najlepszy film. Do tego z miejsca stała się też głównym faworytem bukmacherów. Zarazem, jako, że jest to film nieanglojęzyczny, Roma będzie także głównym rywalem Zimnej Wojny w walce o statuetkę dla filmu wyprodukowanego poza Hollywood.  Niemniej, mimo iż dzieło Cuarona zdobyło łącznie aż 10 nominacji, to tak naprawdę ciężko określić rzeczywiste szanse tego filmu na statuetki, ponieważ nie mógł wziąć udziału w większości amerykańskich konkursów filmowych. Mimo to, jego twórcy zapewne nie wrócą do domu z pustymi rękoma.

Wygrana Romy: 1,90 @PZBUK @Etoto

Postaw zakład: kurs - 1,90

„Green Book” w reżyserii Petera Farrelly’ego

To świetnie obsadzone dzieło Petera Farelly’ego zostało nominowane w aż pięciu kategoriach, a dokładniej za najlepszy film, pierwszo- i drugoplanowe role męskie, odpowiednio dla Viggo Mortensena i Mahershala Alliego, za najlepszy scenariusz i za montaż. Chociaż bukmacherzy oceniają szanse tego dzieła na nagrodę w najważniejszej kategorii znacznie niżej niż w przypadku filmu Cuarona, to nie należy całkowicie przekreślać jego szans, tym bardziej, że film dotyczy trudnego tematu rasizmu w USA lat 60., a więc przeszłości, z którą to supermocarstwo nadal nie do końca się uporało. Film Farelly’ego okazał się jednym z największych wygranych na tegorocznej gali Złotych Globów, zgarniając nagrody m. in. za najlepszy film komediowy lub musical, za scenariusz i aktorsko dla Viggo Mortensena.  

Wygrana Green Book: 5,0 @Fortuna @LV BET

Postaw zakład: kurs - 5,00

„Narodziny Gwiazdy” („A Star is Born”) w reżyserii Bradleya Coopera

Bez wątpienia jest to przełomowy film zarówno dla reżysera i odtwórcy głównej roli męskiej, Bradleya Coopera, a także dla partnerującej mu Lady Gagi, która coraz śmielej poczyna sobie na szklanym ekranie. Jak powszechnie wiadomo, film Coopera jest kolejnym remakiem muzycznego love story o relacji wypalonego pisarza tekstów muzycznych i marzącej o wielkiej karierze w branży muzycznej gwiazdki pop. FIlm zdążył już odnieść spory sukces komercyjny, a do tego zdobył liczne nominacje nie tylko do Oskarów, ale również do Złotych Globów czy nagród BAFTA. Na tegorocznej gali nagród Akademii oprócz najlepszego filmu, dzieło Coopera będzie miało szanse na wyróżnienie w 8 kategoriach, w tym dla pierwszoplanowego aktora (Cooper) i aktorki (Gaga), za drugoplanową rolę męską (świetny Sam Elliott), za piosenkę oraz za muzykę, za najlepszy scenariusz adaptowany oraz za najlepsze zdjęcia. Mimo licznych szans oskarowych, jego wygrana w najważniejszej kategorii byłoby sporą niespodzianką.

Wygrana Narodzin gwiazdy: kurs 9,0 @Fortuna

Postaw zakład: kurs - 9,00

„Faworyta” („The Favorite”) w reżyserii Yorgosa Lanthimosa

Kolejne dzieło greckiego twórcy zdobyło aż 10 nominacji i wraz z Romą Cuarona przewodzi w największej ilości szans na statuetki. Aż trzy nominacje przyznane zostały za aktorstwo, i to wyłącznie kobiece. Nie powinno to dziwić jeśli spojrzymy na obsadę tego kostiumowego filmu opowiadającego o relacjach schorowanej królowej Anglii Anny (Olivia Colman) i dwóch kobiet rywalizujących o jej względy (Emma Stone i Rachel Weisz). Ta amerykańsko-brytyjsko-irlandzka produkcja została wręcz zasypana nominacjami do najróżniejszych nagród filmowych, w tym do Złotych Globów, nagród BAFTA czy Critic’s Choice, a największe uznanie zyskała odgrywająca główną rolę Colman. Niemniej, mimo licznych nominacji, raczej wątpliwe, by film Lanthimosa liczył się w wyścigu po wygraną w najważniejszej kategorii.

Wygrana Faworyty: kurs 11,0 @LV BET

Postaw zakład: kurs - 11,00

„Czarne Bractwo” („BlacKkKlansman”) w reżyserii Spike’a Lee

Kolejne filmy Spike’a Lee zdobywają nominacje do najważniejszych nagród filmowych. Mimo to, po raz pierwszy został doceniony przez Akademię, zyskując nominację w kategorii najlepszy film pełnometrażowy. To dzieło okazało się jednak pod wieloma względami wyjątkowe, a odejście od powielanych przez czarnoskórego reżysera schematów przyniosło zamierzony efekt. Czarne Bractwo zdobyło łącznie sześć nominacji, w tym za muzykę, scenariusz adaptowany, reżyserię, montaż, a także za świetną rolę drugoplanową dla Adama Drivera. Czy na tegorocznej gali Spike Lee zatriumfuje w jednej z głównych kategorii? Raczej wątpliwe, tym bardziej, że z rozdania Złotych Globów wrócił z pustymi rękoma.

Wygrana Czarnego Bractwa: kurs 13,0 @LV BET

Postaw zakład: kurs - 13,00

Bohemian Rhapsody” w reżyserii Bryana Singera

Opowiadający nieco ugrzecznioną historię zespołu Queen film autorstwa Bryana Singera zgodnie z oczekiwaniami okazał się jedną z najbardziej kasowych produkcji 2018 roku. Jednak po mieszanych recenzjach jakie wystawiali mu krytycy, chyba mało kto spodziewał się, że będzie również brylował na rozdaniach branżowych nagród. Stało się jednak inaczej, co zostało potwierdzone przez dwa Złote Globy za najlepszy film dramatyczny i najlepszą męską rolę pierwszoplanową dla Ramiego Maleka. Film ten będzie miał szansę na te same nagrody na gali Oskarów, a poza tym także za montaż, dźwięk i montaż dźwięku – łącznie 5 nominacji. Niemniej, jako, że film powstawał w atmosferze skandalu związanego z molestowaniem, wątpliwe jest, by akademia przyznała mu Oskara w najważniejszej kategorii, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę jego sukces komercyjny.

Wygrana Bohemian Rhapsody: kurs 17,0 @LV BET @PZBUK @Etoto

Postaw zakład: kurs - 17,00

„Czarna Pantera” („Black Panther”) w reżyserii Ryana Cooglera

Opowieść o komiksowym herosie rodem z fikcyjnego afrykańskiego kraju Wakanda pobiła w zeszłym roku kilka box office’owych rekordów, zarabiając łącznie ponad 1,3 miliarda dolarów. Stał się jednocześnie nie tylko pierwszym światowym hitem o czarnoskórym superbohaterze, ale również pierwszym filmem o superbohaterach w ogóle, któremu udało się zdobyć nominację w najbardziej prestiżowej kategorii. Łącznie dzieło Cooglera ma szanse na 8 nagród Akademii, jednak głównie w kategoriach technicznych. Jasne jest jednak, że mimo iż jest to świetne kino rozrywkowe, to szans na wygraną w kategorii najlepszy film raczej nie ma.

Wygrana Czarnej Pantery: kurs 34,0 @LV BET

Postaw zakład: kurs - 34,00

„Vice” w reżyserii Adama McKay’a

Ostatnia produkcja nominowana w kategorii najlepszy film, została tak naprawdę skradziona przez Christiana Bale’a, który odegrał w niej główną rolę amerykańskiego wiceprezydenta USA w latach wojny z terrorem, Dicka Chenney’a. Niemniej, osiem nominacji do Oskarów wskazuje na to, że w filmie tym musi być coś więcej, tym bardziej, że szanse na statuetki za role drugoplanowe dostali również Amy Adams i Sam Rockwell, a Adam McKay będzie miał szanse na nagrody za reżyserię i scenariusz. Czy film twórcy The Big Short okaże się czarnym koniem 91. edycji nagród Akademii? Raczej wątpliwe, jednak kurs na jego wygraną jest bardzo kuszący.

Wygrana Vice: kurs 41,0 @LV BET @Etoto @PZBUK

Postaw zakład: kurs - 41,00

Najlepszy reżyser

Alfonso Cuaron za film „Roma”

Meksykański reżyser przez bukmacherów uważany jest za pewniaka do nagrody za reżyserię. Kurs w okolicach 1,10 wydaje się mało atrakcyjny pod względem typerskim, dlatego też nie polecamy obstawiać wygranej Cuarona, tym bardziej, że akademia niechętnie przyznaje Oskary za najlepszy film i za najlepszą reżyserię temu samemu twórcy. Zamiast tego polecamy obstawić wygraną Romy w kategorii najlepszy film.

Kurs na wygraną: 1.10 @Fortuna @PZBUK @Etoto

Spike Lee za film „Czarne Bractwo”

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych afro-amerykańskich reżyserów to bez wątpienia barwna postać kina za Oceanem. Mimo iż bywał już nominowany m. in. za scenariusz oraz za film dokumentalny, to Czarne Bractwo przyniosło mu pierwsze nominacje za film pełnometrażowy i za reżyserię. Bukmacherzy typują go na głównego rywala Cuarona w drodze po tę drugą statuetkę. Szanse ma jednak bardzo niewielkie

Kurs na wygraną: 10,0 @Fortuna @PZBUK @Etoto

Adam McKay za film „Vice”

Adam McKay swoim najnowszym filmem po raz kolejny udowadnia, że potrafi robić dzieła, które przyciągają do kin widzów, ale również cieszą się sympatią krytyków. Potwierdzają to liczne nominacje do nagród branżowych. Mimo to, Vice ma większe szanse na wygrane w kategoriach aktorskich. Pozostaje powiedzieć: „jeszcze nie tym razem Adam…”.

Kurs na wygraną: 26,0 @LV BET

Yorgos Lanthimos za film „The Favourite”

Lanthimos zdaniem wielu ekspertów filmowych może okazać się czarnym koniem tej kategorii, niejako na przekór szansom jakie dają mu bukmacherzy. Niemniej, 10 nominacji i fakt, że na planie udało mu się wycisnąć to co najlepsze z trzech wybitnych aktorek, zachowując jednocześnie proporcje, świadczy o jego kunszcie. Być może warto się zainteresować tym typem.

Kurs na wygraną: 29,0 @Etoto

Paweł Pawlikowski za film „Zimna Wojna”

Polski reżyser Zimnej Wojny stał się trzecim, po Kieślowskim i Polańskim, polskim reżyserem nominowanym w tej jakże prestiżowej kategorii. Nie będzie to jednak jego debiut na tej gali – w 2014 roku odebrał historyczną nagrodę dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za Idę. Faworytem do Oskara za reżyserię niestety w tym roku jeszcze nie będzie.

Kurs na wygraną: 29,0 @PZBUK @Etoto

Najlepszy aktor

Christian Bale za rolę Dicka Chenney’a w filmie „Vice”

Kolejna wielka rola wybitnego amerykańskiego aktora. Tym razem po raz kolejny poddał swoje ciało ciężkiej próbie i przytył ponad 20 kilogramów do roli byłego wiceprezydenta USA, za co został już wyróżniony m. in. Złotym Globem oraz prestiżową nagrodą SAG. Główny faworyt do nagrody zdaniem buków, krytyków i nas.

Kurs na wygraną: 2,10 @PZBUK @Etoto

Rami Malek za rolę Freddiego Mercury w filmie „Bohemian Rhapsody”

Drugi zdobywca Złotego Globa, tym razem za rolę dramatyczną. O ile opinie krytyków na temat samego Bohemian Rhapsody są różne, o tyle o kreacji Ramiego Maleka mówi się wyłącznie w samych superlatywach. Mimo to gwieździe serialu Mr. Robot o wygraną z Bale’m będzie bardzo ciężko.

Kurs na wygraną: 2.35 @LV BET

Bradley Cooper za rolę Jacksona Maine’a w filmie „Narodziny gwiazdy”

Czwarta nominacja do Oskarów dla Coopera. Czy tym razem odbierze statuetkę? Wydaje się, że będzie musiał jeszcze poczekać, gdyż role jego rywali wypadły o wiele poważniej.

Kurs na wygraną: 7,0 @LV BET

Viggo Mortensen jako Tony „Lip” Vallelonga w filmie „Green Book”

Viggo Mortensen rolą w Green Book dostał swoją trzecią oskarową nominację. Wydaje się jednak, że i tym razem będzie musiał obejść się smakiem, tym bardziej, że konkurencję ma naprawdę zacną.

Kurs na wygraną: 20,0 @Fortuna

Willem Dafoe za rolę Vincenta Van Gogha w filmie „At Eternity’s Gate”

Kolejny wielki aktor bez Oskara w tym zestawieniu. Rola Van Gogha przyniosła mu czwartą w karierze nominację do nagród Akademii. Wygląda na to, że i on będzie musiał obejść się smakiem.

Kurs na wygraną: 41,0 @PZBUK @Etoto

Najlepsza aktorka

Glenn Close za rolę Joan Castleman w filmie „The Wife”

Ikona kina, która mimo sześciu wcześniejszych nominacji nigdy nie zdobyła statuetki amerykańskiej Akademii. Tym razem ma być jednak inaczej, a krytycy i bukmacherzy są co do tego zgodni. My mamy podobne zdanie.

Kurs na wygraną: 1,40 @Fortuna @LV BET @PZBUK @Etoto

Olivia Colman jako Królowa Anna w filmie „Faworyta”

Brytyjska aktorka znana do tej pory głównie z ról telewizyjnych będzie miała szansę na pierwszą w karierze statuetkę. Póki co wygrywała większość konkursów, w których była nominowana. Niemniej, ciężko będzie jej wygrać z Glenn Close.

Kurs na wygraną: 5,0 @LV BET

Lady Gaga za rolę Ally w filmie „Narodziny gwiazdy”

Szansa na kolejną ważną nagrodę w karierze kontrowersyjnej amerykańskiej artystki. Po raz kolejny udowodniła, że ma spory talent aktorski. Na Oskara przyjdzie jej jednak raczej jeszcze poczekać.

Kurs na wygraną: 6.50 @LV BET

Yalitza Aparicio jako Cleo w filmie „Roma”

Pierwsza wielka rola 25-letniej meksykańskiej aktorki. Niemniej, do konkursu podchodzi z pozycji outsiderki i szanse na wygraną ma raczej niewielkie.

Kurs na wygraną: 26,0 @PZBUK @Etoto

Melissa McCarthy jako Lee Israel w filmie „Can You Ever Forgive Me?”

Aktorka typowo komediowa tym razem w bardzo poważnym wcieleniu. Jej wygrana byłaby sporą sensacją.

Kurs na wygraną: 34,0 @LV BET

Szanse oscarowe Zimnej Wojny

Zimna Wojna to najgłośniejszy polski film od wielu lat. Dużo mówiło się o nim za sprawą świetnych kreacji aktorskich Joanny Kulig i Tomasza Kota. W przypadku tej pierwszej wielu wspominało nawet o możliwej nominacji za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową. Ostatecznie film Pawła Pawlikowskiego zdobył trzy nominacje – za najlepszy film nieanglojęzyczny, za reżyserię dla Pawła Pawlikowskiego oraz za zdjęcia dla Łukasza Żala. Czy jednak dzieło Pawlikowskiego ma szansę zdobyć statuetkę w którejkolwiek z kategorii?

Wydaje się, że w przypadku filmu nieanglojęzycznego statuetka została już zarezerwowana dla Romy, na którą kursy wahają się w okolicach 1,05. Wydaje się też, że Paweł Pawlikowski nie będzie miał większych szans w wyścigu o statuetkę dla reżysera, tym bardziej, że w przypadku tej kategorii konkurencja jest w tym roku bardzo mocna, a na czele faworytów stoi Alfonso Cuaron. Jego film to prawdziwa Nemesis Zimnej Wojny, ponieważ również w kategorii za najlepsze zdjęcia wygrana Romy jest raczej przesądzona…

Tym samym, mimo wielkiego sukcesu w postaci trzech nominacji, polscy twórcy najpewniej wrócą do domu z pustymi rękami, ponieważ film Cuarona wydaje się absolutnym pewniakiem w każdej z kategorii, do których nominacje uzyskała Zimna Wojna.

Kursy na Zimną Wojnę:

Najlepszy film nieanglojęzyczny: 9,0 @Fortuna

Najlepszy reżyser dla Pawła Pawlikowskiego: 26,0 @LVBET

Najlepsze zdjęcia dla Łukasz Żala: 17,0 @Fortuna

Oscary kursy bukmacherskie 2019
5 (100%) 1 vote