Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Materla – Janikowski – KSW45 kursy bukmacherskie

Już 6 października na londyńskiej Wembley Arena odbędzie się impreza, na którą fani MMA w Polsce niecierpliwe czekają. Wtedy to właśnie odbędzie się 45. gala z cyklu Konfrontacji Sztuk Walki. Duet Maciej Kawulski – Martin Lewandowski po raz kolejny zadbał o to, by w oktagonie pojawiły się największe gwiazdy polskiego i europejskiego MMA, a także, by oprawa tego wydarzenia stała na najwyższym światowym poziomie.

Rzućmy więc okiem na kartę walk:

– Walka o pas w kategorii ciężkiej: Philippe De Fries – Karol Bedorf

Freak fight: Paweł „Popek” Mikołajuw – Erko Jun

– Walka o pas w kategorii półśredniej: Dricus Du Plessis – Roberto Soldić

– Michał Materla – Damian Janikowski

– Marcin Wójcik vs. Scott Askham

– Akop Szostak – John Smith

– Leszek Krakowski – Alfie Davis

– Michał Andryszak – James McSweeney

Jak widać, sportowych emocji na najwyższym poziomie z pewnością nie zabraknie. Obok walk o tytuł w kategoriach ciężkiej i półśredniej, uwagę przykuwa z pewnością pojedynek dwóch wielkich gwiazd polskiego sportu – Damiana Janikowskiego i Michała Materli. Będzie to pojedynek rutyniarza w MMA z zawodnikiem, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki, ale który jednocześnie z pewnością jest w stanie w tym sporcie naprawdę wiele osiągnąć.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się analizą właśnie tego pojedynku. Dowiemy się jakie kursy bukmacherskie na walkę Materla – Janikowski przygotowali legalni polscy bukmacherzy, a także kogo warto obstawiać jako potencjalnego zwycięzcę tego pojedynku.

Zwycięży Materla47%

Zwycięży Janikowski53%

Przegląd kursów na walkę Materla vs Janikowski

Fortuna

Totolotek

STS

forbet

etoto

totalbet

Materla

1,7

1,75

1,83

1,7

2,0

1,78

Janikowski

2,03

1,95

1,85

2,05

1,71

2,0

Marża

8,08

8,42

8,70

7,60

8,48

6,18

 

Zacznijmy od tego co najważniejsze, czyli od kursów na ten pojedynek i dowiedzmy się, u którego bukmachera najkorzystniej jest typować danego zawodnika.

Jak widać, bukmacherzy faworyzują nieco bardziej wojownika ze Szczecina, a najwyższy kurs na jego wygraną znajdziemy w Totolotku. Wygraną Janikowskiego z kolei najkorzystniej jest obstawiać u słowackiego bukmachera Fortuna.

Typ bukmacherski - Materla Janikowski

Pojedynek tych dwóch wojowników może okazać się jedną z najlepszych i najważniejszych walk w historii polskiego MMA. Jej rezultat na pewno zaważy na dalszych karierach każdego z nich. Janikowski jest głodny sukcesów, a i Materla chce odzyskać pas mistrzowski w wadze średniej. Będzie to pojedynek doświadczenia i opanowania zawodnika teamu Berserkers z niszczącą siłą byłego zapaśnika WKS Śląsk Wrocław, a zwycięzca może być tylko jeden.

Bukmacherzy większe szanse na zwycięstwo dają Materli. Wydaje się jednak, że to nie on jest faworytem tego spotkania. Co prawda jest jednym z najbardziej doświadczonych wojowników w Polsce, jednak wydaje się, że po przegranej z Mamedem nieco przygasł, co tylko potwierdziła klęska ze Scottem Askhamem. Ponadto, Materla w tym roku skończył 34 lata, co może nie czyni go zawodnikiem starym, ale na pewno wiekowym.

Z kolei Janikowski to czysta ambicja i niszcząca siła. Sądząc po jego dotychczasowych walkach wydaje się, że nie ma on widocznych słabych punktów. Doświadczenie zdobyte w zapasach pozwala mu dominować w parterze, a siła fizyczna daje mu dodatkowe atuty również w stójce. Mimo braku danych na temat jego doświadczenia w kickboxingu i muay-thai, siła jego nóg i pięści potwierdzona została we wcześniejszych pojedynkach.

Wydaje się więc, że to młodszy i silniejszy fizycznie Janikowski ma większe szanse na wygraną. Bardzo możliwe, że zakończy on walkę przez TKO po ciosach w parterze. Musi jednak uważać na techniki kończące Materli i utrzymać koncentrację na pełnym dystansie walki.

Przewodnik przed walką wieczoru na KSW 45

Przyjrzyjmy się nieco bliżej sylwetkom obydwu wojowników.

MICHAŁ MATERLA

Szczeciński zawodnik teamu Berserkers to żywa legenda federacji KSW, a co za tym idzie człowiek-instytucja polskiego MMA. 34-latek swoją pierwszą zawodową walkę stoczył w 2003 roku na gali MMA Polska 2. Wygrał wówczas z Tomaszem Janiszewskim. Tego samego roku mógł cieszyć się z tytułu mistrza Polski w MMA po błyskawicznym pokonaniu Jarosława Stachery. W 2006 roku stoczył swoją pierwszą walkę w KSW. Na gali w Warszawie stoczył 3 zwycięskie pojedynki i wygrał turniej KSW 6.

W 2012 roku, po pokonaniu Jaya Silvy, udało mu się zdobyć pas KSW w wadze średniej, którego nie oddał aż do 2015 roku, kiedy to przegrał w „walce stulecia” KSW ze swoim przyjacielem Mamedem Chalidowem. W kolejnym roku został tymczasowo aresztowany za rzekome uczestnictwo w zorganizowanej grupie przestępczej. Areszt opuścił po siedmiu miesiącach. Od tej pory stara się odzyskać utracony pas.

Po trzech wygranych walkach na przestrzeni lat 2016-2017, Materla poniósł dotkliwą porażkę z rąk i nóg Scotta Askham, który zdemolował go w pierwszej rundzie pojedynku na gali KSW 42. Mimo iż niewielu się tego spodziewało, Anglik mający doświadczenie w UFC posłał Materli kilka bardzo mocnych kopnięć na korpus, w tym na wątrobę, a następnie po nieco ponad minucie zakończył pojedynek. Była to bez wątpienia jedna z najbardziej wątpliwych i niespodziewanych porażek popularnego „Cipao”.

Do pojedynku z Janikowskim Materla przystępuje po wygranym pojedynku z Martinem Zawadą, którego pokonał na gali KSW 44: The Game w Gdańsku. W swojej karierze do tej pory wygrywał 26 razy, w tym 8 razy przez KO, 12 przez poddania i 6 razy przez decyzję. Jego bilans uzupełnia 6 porażek. Materla mierzy 180 cm. Jego wiodącym stylem walki jest brazylijskie Ju-Jitsu i grappling, w których odnosił spore sukcesy przed i w trakcie kariery w MMA. Pojedynek z Janikowskim będzie 33 w jego zawodowej karierze.

DAMIAN JANIKOWSKI

Pochodzący z Wrocławia wojownik do tej pory największe sukcesy odnosił w zapasach w stylu klasycznym. Zdobył w nich m. in. brązowy medal Igrzysk Olimpijskich (Londyn 2012), wicemistrzostwo świata i wicemistrzostwo Europy. Urodzony w 1989 zawodnik w 2016 zmienił dyscyplinę sportową i rozpoczął swoje starty w federacji KSW.

Trzeba przyznać, że były zapaśnik rozpoczął swoją karierę w MMA z ogromnym przytupem, pokonując wszystkich zawodników, którzy stanęli na jego drodze. Jego pierwszą ofiarą był Julio Gallegos, którego znokautował potężnym kolanem na twarz i ciosami w parterze na gali KSW 39. W swoim drugim pojedynku po świetnej walce pokonał prawdopodobnie najbardziej doświadczonego zawodnika MMA w Polsce, Antoniego Chmielewskiego, przez TKO w drugiej rundzie. Jego ostatnio ofiarą był znany i utytułowany Yannick Bahati. Brytyjski fighter przetrwał zaledwie 18 sekund nim Janikowski znokautował go podczas gali w swoim rodzinnym Wrocławiu.

Walka z Materlą będzie prawdziwym sprawdzianem umiejętności świetnie zapowiadającego się zawodnika. Jeśli wygra, będzie się o nim mówiło jako o jednej z największych nadziei polskiego MMA. Janikowski jest jeszcze całkiem młody, a historia już nieraz pokazywała, że z zapaśników jest świetny materiał na przyszłych mistrzów MMA. Świadczą o tym przykłady mistrzów UFC, takich jak Randy Couture czy Daniel Cormier. Na gali w Londynie okaże się czy medalista olimpijski z Londynu jest zdolny nawiązać do sukcesów amerykańskich kolegów po fachu.

Materla – Janikowski – KSW45 kursy bukmacherskie
4.4 (88.33%) 12 votes