Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Jak obstawiać piłkę nożną ?

?

Pytanie jak obstawiać piłkę nożną jest jednym z najczęściej zadawanych przez początkujących typerów. Rozgrywki piłkarskie cieszą się od lat największą popularnością w zakładach oferujących zakłady wzajemne. Dlatego warto sprawdzić jakie ma się opcje obstawiania przed postawieniem kuponu. W tym artykule postaramy się opowiedzieć o tym jak zwiększyć swoje szanse obstawiając piłkę nożną.

Jak obstawiać piłkę nożną - pierwsze kroki.

W następnych akapitach dokładnie opisujemy możliwości bukmacherskie spośród jakich możesz stworzyć swój kupon. Zaczniemy najpierw jednak od najważniejszej sprawy, która – mimo że jest pewną oczywistością – często pomijana jest przez mniej doświadczonych graczy. Mianowicie przed każdym meczem przejrzyj statystyki zespołów, których Twój kupon dotyczy. Jeśli nie masz dostępu do profesjonalnych narzędzi typy instat index polecamy źródła ogólnodostępne. Pod tym względem niezawodny jest np. portal whoscored.com. Na whoscored znajdziesz szczegółowe informacje o każdym klubie (np. przegląd stylu gry, słabe i mocne strony drużyny), a również statystyki meczowe wszystkich piłkarzy. Whoscored jest świetnym narzędziem do analizy bukmacherskiej, ale musisz znać język angielski w stopniu podstawowym. Innym wartym polecenia portalem jest trensfermarkt, w którym masz dostęp do podstawowych statystyk. Plusem natomiast jest to, że transfermarkt dostępny jest również w języku polskim. W dalszej części dowiesz się jak wykorzystać w/w strony do prawidłowego wytypowania wyniku meczu.

Zakład trzytorowy (1x2)


Oczywiście najpopularniejszą opcją jest tradycyjny zakład 3-torowy (3-way). Zadaniem użytkownika jest obstawienie wyniku po 90 minutach meczu (oznacza to m.in. że w fazach pucharowych do zakładu nie wlicza się rezultat dogrywki czy też rzutów karnych).

Na co zwracać uwagę ?

Zakłady trzytorowe mają to do siebie, że przewaga typera polega na dobrej znajomości ligi lub zespołu. Oprócz aktualnego miejsce w tabeli, rezultatów ostatnich spotkań, warto również prześledzić bilans meczów u siebie/na wyjeździe, sprawdzić jacy zawodnicy nie będą mogli wystąpić w obstawianym spotkaniu (kartki/kontuzje).

Draw no bet

Draw no bet to zakład, w przypadku którego pod uwagę bierze się jedynie zwycięzcę spotkania. Można powiedzieć, że jest to zakład dwutorowy, ponieważ jeśli spotkanie zakończy się remisem obstawione pieniądze wrócą na Twoje konto. Jest to w miarę bezpieczny sposób obstawiania, ale jego niewątpliwym minusem jest jednak to, że kursy są zdecydowanie niższe niż w pozostałych przypadkach zakładów.

Na co zwracać uwagę ?

Historyczne wyniki spotkań, ostatnie spotkania, a także styl drużyny. Draw no bet najlepiej wykorzystywać przy drużynach słabszych, które liczą na bramki po kontratakach. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na formację obronną danej drużyny. Jeśli podstawowy skład nie traci wielu bramek, ale drużyna nie przystępuje do spotkania w roli faworyta to wówczas można pomyśleć o wykorzystaniu draw no bet.

Co to jest handicap i czym jest handicap azjatycki ?


Gra z wykorzystaniem handicapów to wśród profesjonalnych typerów bardzo często wykorzystywany środek do układania kuponów. Przede wszystkim stosowany jest przy spotkaniach, które zapowiadają się jednostronnie. Jako przykład może posłużyć nam pierwszy mecz Real Betis – FC Barcelona z sezonu 2017/2018. Barcelona przystępowała do spotkania w roli zdecydowanego faworyta (kurs 1.20), czyli w legalnych zakładach bukmacherskich w przypadku obstawienia 10 zł moglibyśmy wygrać 56 groszy. W związku z tym obstawianie zwycięstwa w zakładzie 3torowym mogłoby się wiązać ze zbyt dużym ryzykiem. Barcelona wydawała się wówczas nie do zatrzymania, natomiast Real Betis od początku sezonu tracił dużo bramek. W związku z tym warto było w tym przypadku wykorzystać handicap, czyli sytuację w której przez meczem jedna z drużyn startuje z dopisanymi bramkami. Na naszym przykładzie możemy wytłumaczyć, że handicap gospodarze 2,5 oznacza, że spotkanie rozpoczyna się od wyniku 2:0 i jeśli Barcelona zakończy spotkanie z trzema bramkami przewagi to Twój kupon okaże się zwycięski. Styczniowa rywalizacja Real Betis – FC Barcelona skończyła się wynikiem 0:5, a osoby, które zdecydowały się na handicap 3,5 mogły wykorzystać kurs 2,00.Jeśli znasz już zasady funkcjonowania handicapu to czas, żeby przejść do handicapu azjatyckiego. Ten rodzaj zakładu łączy w sobie zasady zwykłego handicapu i draw no bet. Czyli w Przypadku remisu pieniądze zwracane są na Twoje konto. Oczywiście mamy na myśli remis zgodny z zasadami handicapu, czyli trzymając się poprzedniego przykładu Real Betis musiałby wystartować z handicapem 5:0.

Na co zwracać uwagę ?

Wbrew pozorom nie warto zwracać uwagi nie miejsce w tabeli. We wspomnianym przez nas przykładzie Real Betis w momencie przystępowania do pojedynku zajmował 7 miejsce w tabeli. Natomiast charakterystyczne dla zespołu w biało zielonych strojach było to, że miał nieszczelną formację defensywną. Wszelkiego rodzaju handicapy należy wykorzystywać przy spotkaniach zdecydowanych faworytów, gdzie kursy na zakłady trzytorowe są niskie.

Liczba rzutów rożnych

Jeden z naszych ulubionych typów zakładów. Zadaniem typera jest wytypowanie liczby rzutów rożnych podyktowanych w czasie 90 minut meczu. Dlaczego to jeden z ulubionych typów zakładów ? ponieważ przy dobrej analizie statystyk, przy dobrej znajomości charakterystyki zespołów no i oczywiście przy odrobinie szczęście ma się szanse na zagranie na korzystnym kursie. Świetnym przykładem wykorzystania rzutów rożnych do zwycięskich kuponów były mecze Interu Mediolan w sezonie 2017/2018 włoskiej Serie A. W pierwszych meczach Nerazzurich było podyktowanych zazwyczaj powyżej 10 rzutów rożnych. Kursy na takie zdarzenia oscylowały zazwyczaj koło 2,0, więc stosunkowo łatwo dało się powiększyć wygrane.

Na co zwracać uwagę ?

Ofensywne walory drużyn oraz faza rozgrywek. W każdej lidze występują zespoły, które główne akcenty kładą na funkcjonowaniu formacji ofensywnej, a co za tym idzie oddają w meczu dużą liczbę strzałów co w wielu przypadkach kończy się rzutem rożnym. Świetnym przykładem do zobrazowania tego mechanizmu jest mecz z 21 października 2017 pomiędzy SSC Napoli, a Interem Mediolan. Pomimo tego, że mecz zakończył się bezbramkowym remisem obie drużyny wywalczyły łącznie 13 rzutów rożnych (kurs na powyżej 12,5 rzutów rożnych wynosił 2,10). Jak widzisz ciężko byłoby trafić rezultat tego spotkania, ale za to przed meczem można było zakładać, ze obie drużyny stworzą wiele szan, więc może to przełożyć się na liczbę rzutów rożnych.

Drugą sytuacją, w której można wykorzystać zakład na rzuty rożne są rewanżowe rundy spotkań w fazach pucharowych. Jeśli wiemy, że jedna drużyna nie ma niczego do stracenia i będzie musiała odrabiać straty z pierwszego spotkania to możemy założyć, ze postara się oddać jak najwięcej strzałów na bramkę przeciwnika, a to musi skutkować wieloma rzutami rożnymi. Tu za przykład posłuży nam rewanżowe spotkanie półfinału Ligi Mistrzów 2017/2018 pomiędzy Realem Madryt, a Bayernem Monachium. W pierwszym meczu Real wygrał z bawarczykami 2:1, więc wiedzieliśmy, że Beyern rzuci się w drugim spotkaniu do odrabiana strat. Co z tego wyszło ? Aż 17 podyktowanych rzutów rożnych (kurs na takie zdarzenie wynosił aż 2,70).

Both team to score

Obie drużyny strzelą bramki. Nie będzie wielkim odkryciem jeśli powiemy, że do tego typu zakładów warto wybierać drużyny nastawione ofensywnie. Both team to score przydaje się w meczach bez zdecydowanego faworyta, czyli w meczach których poziom jest wyrównany. Plusem tego typu zakładu jest fakt, że zazwyczaj udaje się znaleźć satysfakcjonujące kursy (1,5 – 1,8)

Inne sposoby na to jak obstawiać piłkę nożną

Podane przykłady są najpopularniejszymi typami zakładów i pozwalają wytypować praktycznie każde spotkanie. Zazwyczaj w zakładach bukmacherskich na pojedyncze spotkanie masz możliwość obstawienia ponad 100 zdarzeń meczowych jak np. liczba żółtych kartek, dokładny wynik, czy też wynik do pierwszej połowy. Zdecydowaliśmy się nie uwzględniać tego rodzaju zakładów w artykule ze względu na to, że zazwyczaj ciężko w tych przypadkach posiłkować się statystykami. Na początku przygody z obstawianiem skupilibyśmy się na 1×2, draw no bet, handicapach, rzutach rożnych oraz bbts, ponieważ tego rodzaju zakłady da się stosunkowo łatwo wykorzstać na kuponach.

Szukasz innego sportu do obstawiania ? Sprawdź co przygotowali bukmacherzy dla fanów żużla – po piłce nożnej najbardziej popularnego sportu w Polsce.

Jak obstawiać mecze, żeby wygrać?

Na końcu zostawiliśmy kluczowe pytanie, czyli jak obstawiać mecze, żeby wygrać. Nie będziemy w tym miejscu pisać, że nie ma 100% pewności, że wygrasz grając w zakładach bukmacherskich, bo to jest oczywiście jasne. Możemy dać jedynie kilka rad, którymi sami kierujemy się w przypadku zakładów bukmacherskich

1

PEWNIAKI NIE ISTNIEJĄ. Nigdy nie ryzukuj całego budżetu na jeden mecz. Ta zasada dotyczy przede wszystkim początkujących typerów. Jeśli masz np. 100 zł na koncie lepiej postaw 4 x 25 zł niż raz 100 zł.

2

STATYSTYKI NIE GRAJĄ, ALE POMAGAJĄ. Przed postawieniem zakładu dokładnie zapoznaj się ze statystykami. Szczególnie przydatne są pod tym względem anglojęzyczne strony. 

3

UNIKAJ KUPONÓW KOMBI. Wiemy, że kupony zawierające wiele wydarzeń mają zazwyczaj imponujące potencjalne wygrane, ale pamiętaj o tym, że przy więcej niż 3 zdarzeniach na kuponie Twoje szanse drastycznie spadają.

Jak obstawiać piłkę nożną ?
5 (100%) 2 votes

Zostaw wiadomość