Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Gdzie typować boks

Typowanie i obstawianie walk bokserskich to sztuka tak stara jak ten sport. „Szermierka na pięści”, bo tak zwykło się mawiać na tę dyscyplinę, nieodłącznie kojarzy się z wielkimi galami i bajecznymi pieniędzmi jakie zgarniają największe gwiazdy tej dyscypliny, takie jak np. emerytowany już Floyd „Money” Mayweather, którego majątek szacowany jest na ponad miliard dolarów, co czyni go jednym z najbardziej kasowych sportowców wszechczasów. Ogromne zarobki największych gwiazd tego sportu działają na wyobraźnię. Szanse na zarobienie pieniędzy na tym sporcie mamy również my – fani typowania, choć może w przypadku większości z nas wygrane nie będą tak atrakcyjne jak zarobki czołowych pięściarzy.

Należy jednak pamiętać, że mimo obstawianie tego sportu może okazać się czynnością całkiem przyjemną, to żeby na tym dobrze zarobić potrzebny jest spory zasób wiedzy na jego temat. W naszym dzisiejszym artykule przybliżymy Wam nieco bliżej tematykę tej bardzo szlachetnej dyscypliny. Dowiemy się co i jak obstawiać, żeby zwiększyć swoje szanse na wysokie wygrane. Jeżeli więc rozpoczynasz swoją przygodę z obstawianiem boksu, to artykuł ten jest dla Ciebie pozycją obowiązkową. Jeśli interesujesz się sportami walki możesz również przejść do artykułu poświęconemu zakładom bukmacherskim na MMA.

Zakłady bukmacherskie na boks - rynki

Podobnie jak w przypadku każdej innej dyscypliny sportowej, obstawianie boksu nie ogranicza się jedynie do typowania zwycięzcy danego pojedynku. Poznajmy więc najpopularniejsze rynki na boks.

Zakład na rezultat walki

Obstawiając boks możemy wytypować m. in. rezultat walki. Legalni polscy bukmacherzy umożliwiają obstawianie tego typu walk w systemie dwudrogowym (12) lub trzydrogowym (1X2) z dodatkową możliwością wystąpienia remisu. Wadą tego rynku są często niewysokie kursy na faworytów walki.

Zakład na rundy

Bukmacherzy umożliwiają również typowanie ilości rund, np. poprzez obstawienie ile rund będzie trwał dany pojedynek w systemie poniżej/powyżej, lub po prostu typowanie w której rundzie pojedynek się zakończy. W tym drugim przypadku kursy bywają bardzo atrakcyjne i należą do najlepszych kursów bukmacherskich na boks.

Zakład na sposób zakończenia walki

Na ogół zakład ten łączony jest z typowaniem rezultatu walki. Pojedynek bokserski zakończony może zostać na dwa sposoby – przed czasem przez KO/TKO/dyskwalifikację lub przez werdykt jury sędziowskiego. W tym drugim przypadku wynik może być jednogłośny lub niejednogłośny. Kursy na tego typu zakłady są na ogół nieco wyższe niż w przypadku zakładów na zwycięzcę walki.

Jak obstawiać boks? Nasze wskazówki

Gdzie najlepiej obstawiać boks? Kursy bukmacherskie na tę dyscyplinę znajdziecie u każdego szanującego się bukmachera, jednak polecamy korzystać z usług operatorów, którzy posiadają ważną licencję polskiego Ministerstwa Finansów. Gwarantuje ona, że nie spotkają Cię żadne nieprzyjemności ze strony FISKUS-a i innych organów zajmujących się polityką fiskalną. Do legalnych polskich bukmacherów zaliczamy m. in. Fortunę, Totolotka, Etoto, LV BET czy Milenium. Co więcej, jeżeli zdecydujesz się na ich usługi będziesz mógł dodatkowo skorzystać na wysokim bonusie powitalnym, który zmaksymalizujesz dzięki naszym kodom!

Szukaj najwyższych kursów

Najlepsze kursy na boks znajdziesz oczywiście u bukmacherów online. Szukanie bukmachera o najwyższych kursach na dany rynek jest szczególnie przydatne jeśli chcemy zainwestować duże pieniądze w zakład singlowy. Różnice w kursach u poszczególnych buków bywają naprawdę duże, dlatego też gra jest warta świeczki.

Wypracuj strategię obstawiania

Wbrew pozorom obstawianie boksu jest zadaniem łatwiejszym od np. typowania piłki nożnej. W przypadku pięściarstwa mamy jedynie dwóch zawodników na ringu, a naszym zadaniem jest wytypowanie tego, który ma większe szanse na wygranie pojedynku. Jeżeli obydwaj zawodnicy mają podobne warunki fizyczne, to o wygranej zadecyduje połączenie umiejętności technicznych i taktycznych, siły fizycznej i odporności na ciosy. Wbrew pozorom, niespodzianki w tym sporcie zdarzają się stosunkowo rzadko, a jak już to głównie w walkach o mniejszym ciężarze gatunkowym.

Określ styl walki zawodników

Jednym z kluczowych elementów analizy jest określenie z jakiego typu bokserami mamy do czynienia. Jeżeli zawodnik ma na swoim koncie duży odsetek walk zakończonych przed czasem, to możemy być pewni, że preferuje agresywny styl i zapewne posiada bardzo mocny cios. Do tego typu pięściarzy należą bez wątpienia topowi ciężcy, Anthony Joshua i Deontay Wilder.

Jeżeli zaś zawodnik ma dużą ilość walk wygranych przez decyzję, to najprawdopodobniej mamy do czynienia z typowym „puncherem”, który przez cały dystans punktuje swojego rywala. Są to na ogół szybcy zawodnicy ze świetnym przygotowaniem fizycznym, jednak nie posiadający ciosu o oszałamiającej sile. Do zawodników tego typu należał m. in. Floyd Mayweather.

Mimo iż ofensywnie walczących zawodników na ogół ogląda się najprzyjemniej, to agresywne ataki nie zawsze gwarantują sukces. Czasami lepiej jest wyczekiwać swojego rywala i skutecznie kontrować, co przez wiele lat pokazywał na ringu niepokonany „Money”. Charakterystyka stylu walki zawodników może również pomóc w określeniu dystansu na jakim odbędzie się walka. Istnieją bowiem spore szanse, że pojedynek królów nokautu zakończy się bardzo szybko, a dwóch zawodników o nastawieniu defensywnym będzie ciągnąć się na przestrzeni 12 rund.

Prześledź historię walk

W czasach dostępu do Internetu znalezienie wyczerpujących  danych na temat kariery praktycznie każdego zawodnika jest niezwykle proste. Szczegółowe informacje dotyczące bilansów walk niemal wszystkich zawodowych bokserów znajdziesz w serwisie Boxrec. Warto więc sprawdzić z kim do tej pory walczył dany zawodnik, z kim wygrał, a z kim przegrał, czy jego walki kończyły się decyzją czy przed czasem. Pamiętaj – im więcej danych uda Ci się uzbierać tym większe będziesz miał szanse na wysokie wygrane.

Śledź na bieżąco poczynania zawodnika

Na pewno warto sprawdzić czy dany pięściarz w czasie przygotowań do walki był rzeczywiście skoncentrowany na zbudowaniu jak najwyższej formy, czy tak naprawdę imprezował i gościł na ściankach celebryckich wydarzeń i grał w reklamach. Warto w tym celu prześledzić wpisy zawodnika w mediach społecznościowych na przestrzeni kilku wcześniejszych tygodni. Liczy się nie tylko przygotowanie fizyczne, ale i mentalne, dlatego warto sprawdzić czy dany zawodnik nie nadużywa alkoholu lub narkotyków i czy nie cierpi na żadne schorzenia, typu depresja. Nałogi i problemy natury psychicznej łamały największe kariery. W ostatnich latach jednym z najgłośniejszych przykładów tego typu był pogromca Władimira Kliczko, Tyson Fury, który przez tego typu problemy musiał zwakować swój tytuł.

Graj z wyobraźnią

Pamiętaj, że hazard bywa niebezpieczny. Staraj się więc zachowywać rozsądek przy obstawianiu walk bokserskich, a także wydarzeń z innych dyscyplin. Uważaj, by nie przeholować ze stawkami za jakie obstawiasz mecze – zbytnie ryzyko nie zawsze popłaca. Traktuj typowanie jako fajną zabawę, a nie jako sposób na życie – z zakładów bukmacherskich utrzymuje się tylko garstka typerów, a największymi wygranymi i tak zawsze są bukmacherzy.

Co musisz wiedzieć przy obstawianiu boksu

Najważniejsze organizacje bokserskie

W świecie boksu istnieją liczne organizacje zrzeszające zawodników z całego świata, jednak jedynie cztery uważane są za prawdziwie prestiżowe. Dowiedzmy się o nich nieco więcej.

World Boxing Association – WBA

Założona w 1921 roku organizacja, która do 1962 roku funkcjonowała pod nazwą National Boxing Association (NBA). Poza tytułem mistrzowskim organizacja ta dopuszcza również przyznawanie tytułu super mistrza dla zawodnika, który obronił tytuł więcej niż 5 razy. O przyznaniu tego tytułu decyduje rada federacji.

World Boxing Council (WBC)

Założona 14 lutego 1963 roku organizacja miała ogromny wpływ na to jak wygląda dzisiejszy boks. Największy udział miała w środkach bezpieczeństwa, takich jak liczenie na stojąco do ośmiu, ograniczenie limitu rund do 12 (zamiast wcześniejszych 15), czy dodanie dodatkowych kategorii wagowych. Podobnie jak WBA ma swoje dodatkowe tytuły mistrzowskie, takie jak „Srebrny”, „Diamentowy”, „Emeritus”, itd.

International Boxing Federation (IBF)

Organizacja ta została założona we wrześniu 1976 roku w Stanach Zjednoczonych przez byłych członków federacji WBA mających własny pogląd na określanie ratingu zawodników. Do kwietnia 1983 roku nosiła nazwę United States Boxing Association-International (w skrócie USBA-I).

World Boxing Organization (WBO)

Najmłodsza z czterech wielkich organizacji. Powstała w 1988 roku w Portoryko. Aż do 2012 roku nie była traktowana do końca poważnie, jednak właśnie wtedy Japońska Komisja Boksu oficjalnie ją zaakceptowała, dzięki czemu osiągnęła status podobny do swoich „starszych kolegów po fachu”. Podobnie jak WBA, WBO przyznaje tytuł super mistrza, jednak jest to tytuł uznaniowy, który pozostaje na stałe, nawet po utracie przez danego zawodnika zwykłego pasa.

Boks - który zawodnicy są najlepsi

Dowiedzmy się kto na chwilę obecną rządzi zawodowym boksem w poszczególnych kategoriach wagowych w określonych federacjach bokserskich.

Waga WBA WBC IBF WBO
Ciężka Anthony Joshua Deontay Wilder Anthony Joshua Anthony Joshua
Junior ciężka Oleksandr Usyk Oleksandr Usyk Oleksandr Usyk Oleksandr Usyk
Półciężka Dmitrij Bivol Adonis Stevenson Artur Beterbiev Eleider Alvarez
Super średnia George Groves David Benavidez Jose Uzcategui Gilberto Ramirez
Średnia Gienadij Gołowkin Genadij Gołowkin wakat Billy Joe Sanders
Junior średnia Jarrett Hurd Jermell Charlo Jarrett Hurd Jaime Munguia
Półśrednia Keith Thurman wakat Errol Spence Jr. Terence Crawford
Junior półśrednia Kirył Relikh Jose Ramirez wakat Maurice Hooker
Lekka Wasyl Łomaczenko Mikey Garcia Mikey Garcia Ray Beltran
Junior lekka Gervonta Davis Miguel Berchelt Tevin Farmer Masayuki Ito
Piórkowa Leo Santa Cruz Gary Russel Jr. Josh Warrington Oscar Valdez
Junior piórkowa Daniel Roman Rey Vargas TJ Doheny Isaac Dogboe
Kogucia Ryan Burnett wakat Emmanuel Rodriguez Zolani Tete
Super musza Khalid Yafai S. Sor Rungvisai Jerwin Ancajas wakat
Musza Artem Dalakian Cristofer Rosales Moruti Mithalane Sho Kimura
Junior musza Hekkie Budler Ken Shiro wakat Angel Costa
Słomkowa Thammanoon Niyomotrong Wanheng Menayothin wakat Vic Saludar

 

 

Gdzie typować boks
5 (100%) 1 vote

Zostaw wiadomość