Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Gdzie są najlepsze kursy bukmacherskie

Każdy użytkownik zakładów bukmacherskich szuka odpowiedzi na pytanie gdzie są najlepsze kursy bukmacherskie. Oczywiście podstawowym kryterium zawsze pozostanie value betting, ale wymaga on od nas po pierwsze dobrej znajomości wybranej ligi oraz dyscypliny, a po drugie wymaga solidnego researchu, żeby znaleźć kursy, w których naszym zdaniem będziemy mieli przewagę nad bukmacherem. W perspektywie długoterminowej najlepszym wskaźnikiem jest więc prowizja bukmacherska. W pewnym sensie im niższa marża tym wyższe kursy. Oczywiście kursy na pojedyncze zdarzenia mogą być wyższe o bukmachera z wyższą marżą, ale co do zasady zazwyczaj najwyższe kursy znajdziesz na stronach z najniższą marżą. W poniższym artykule prezentujemy wyniki naszej comiesięcznej analizy, w której przyglądamy się wysokości marży bukmacherskiej w legalnych zakładach bukmacherskich online w Polsce. Pod uwagę bierzemy najchętniej obstawiane rozgrywki. Nie znajdziesz więc u nas marży na baseball, ale znajdziesz średnią prowizję bukmacherską na Premier League, Ligę Mistrzów itp.

 

Bukmacher Średnia Premier League Ekstraklasa Bundesliga Serie A La Liga
ETOTO 2,85 3,04 –  2,89 2,88 3,93
forBET 3,36 3,36 –  3,86 4,19 4,02
FORTUNA 3,85 3,74 –  4,38 4,69 4,52
Totalbet 4,41 4,73 –  5,36 4,63 4,92
PZBUK 5,17 5,07 –  4,21 5,49 5,59
STS 5,23 5,26 –  5,27 5,26 5,25
LV BET 5,34 5,32 –  5,50 5,23 5,34
MILENIUM 5,97 5,99 –  5,99 6,00 6,00
TOTOLOTEK 7,70 7,82 –  7,56 7,95 7,58

Dane za styczeń. 
Rozgrywki Ekstraklasy swój start miały 9 lutego 2019 roku.

Najlepsze kursy na piłkę nożną

Jak widzicie często zdarza się tak, ze prowizja na spotkania Premier League, Bundesligi czy też meczów w ramach Ligi Mistrzów jest niższa niż w przypadku rodzimej Ekstraklasy. Jak wspominaliśmy wcześniej nakładając marżę bukmacher zabezpiecza się na wypadek niepowodzenia. Domyślacie się, więc że mimo wszystko rozgrywki np. Premier League są w miarę przewidywalne, więc nie powinien dziwić fakt, że zazwyczaj prowizja na najwyższą klasę rozgrywkową jest wyższa niż na polską Ekstraklasę, w której praktycznie każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Sprawdzając kusy bukmacherskie na piłkę nożną należy przede wszystkim odróżniać nie tylko poszczególne klasy rozgrywkowe. Wbrew pozorom. Często zdarza się tak, że polskie zakłady bukmacherskie nie mają własnych oddsmakerów i korzystają z zagranicznych platform z kursami. Poza głównymi zakładami typu 1X2, piłka nożna posiada szereg możliwości zakładów, od strzelca bramki, przez zakłady na rzuty rożne, po zakłady na dokładny wynik. Więcej o tym jak obstawiać piłkę nożną piszemy w tym artykule.

Jak obliczyć prowizje, którą pobiera bukmacher ?

Pokażemy na przykładzie jak obliczyć marżę bukmacherską i ile realnie wynosi ona na poszczególnych stawkach. Aby zrozumieć pojęcie marży bukmacherskiej najlepiej wziąć podać przykład rzutu monetą. Szanse na to, że wypadnie orzeł wynoszą dokładnie tyle samo ile szanse na to, że wypadnie reszka, czyli po 50%. Takie prawdopodobieństwo w kursie dziesiętnym zapisalibyśmy były jako 2,00. Jednak w zakładach bukmacherskich nie otrzymasz kursu 2,00 na powyższe zdarzenia. Firmy zabezpieczają się ustalając prowizję, która liczona jest w każdym zakładzie. Można to zobrazować w ten sposób, że w zakładach bukmacherskich prawdopodobieństwo wystąpienia danych zdarzeń nigdy nie sumuje się do 100%, a wszystko to co jest ponad 100% to prowizja, którą pobiera bukmacher. Jak więc zapisać to wzorem matematycznym, żeby ustalić marże bukmacherską ?. Po pierwsze musisz “1” podzielić przez każdy z kursów (punkt pierwszy poniżej). Następnie otrzymany wynik pomnożyć razy 100 (drugi punkt w przykładzie). Ostatnim krokiem jest dodanie do siebie otrzymanych wyników (punkt trzeci).

Przykład:

Zwycięstwo drużyny 1: kurs 1,9

Remis: kurs 3,7

Zwycięstwo drużyny 2: kurs 2,85


1)

1/1,9 = 0,53

1/3,7 = 0,27

1/2,85 = 0,35


2)

0,53*100 = 53

0,27*100 = 27

0,35*100 = 35


3)

53+27+35= 115


4)

115-100 = 15% prowizji

Na co zwracać uwagę porównując kursy bukmacherskie ?

Po co w ogóle liczyć marżę i na co przede wszystkim zwracać uwagę. Po pierwsze krótkie przyjrzenie się wysokościom prowizji pobieranych przez bukmachera może pozwolić nam na ocenę  z jak dużą firmą mamy do czynienia oraz jaką politykę stara się przyjąć bukmacher. Na przykład na rynku polskim zdecydowanie największym bukmacherem jest STS. W związku z tym nie dziwi nas fakt, że zazwyczaj próżno szukać STS-ów wśród zakładów wzajemnych z najniższą marżą. Ten bukmacher może pozwolić sobie na walkę o klienta innymi sposobami niż najwyższymi kursami. Podobnie jest w przypadku Totolotka, który na przykład bardzo często stosuje promocje zwiększającą wygrane o kilka lub kilkanaście procent, więc realnie kursy bukmacherskie w Totolotku są wyższe niż wydaje się to na pierwszy rzut oka. Odmienną politykę stosują mniejsze  lub dopiero co wchodzące na rynek zakłady bukmacherskie. W Polsce przykładem jest oczywiście niska prowizja pobierana przez totalbet, iforbet czy lvbet. Stosunkowo niską politykę prowizyjna stosuje FORTUNA i należy zwrócić na to uwagę, ponieważ ten bukmacher ma bardzo rozwiniętą ofertę online, więc stara się walczyć na dwóch polach. Skąd więc się bierze relatywnie wysoka marża pobierana przez Milenium (zazwyczaj około 8% procent). Znamy wiele osób, które uważają, że ten zielonogórski bukmacher ma jeden z najlepiej rozwiniętych rynków z kursami na zdarzenia. 

Jak wyliczamy średnie marże bukmacherskie?

Dokładamy wszelkich starań, żeby nasze badanie było jak najbardziej obiektywne i transparentne. Dlatego na dzień przed kolejką spotkań piłkarskich o podobnej porze zbieramy kursy jakie bukmacherzy wystawili na daną serię meczów. Załóżmy, że runda pojedynków w Premier League zaczyna się w sobotę o godzinie 12:00. Zazwyczaj w takim wypadku dane są przetworzone przez naszą porównywarkę w piątek o godzinie 12:00. Kalkulator zlicza prowizję na poszczególne mecze, a następnie biorąc pod uwagę wszystkie mecze w kolejce oblicza średnią marżę. Wynik, który możecie sprawdzić na samym początku tego artykułu jest zazwyczaj podsumowaniem miesięcznym (3-4 kolejki) kursów bukmacherskich u legalnych bukmacherów. Na pewno wadą tego systemu jest fakt, że nie uwzględnia promocji związanych z podwyższaniem wygranych. Jednak jeśli przyjrzymy się bliżej to możemy zauważyć, że często jest tak, że bukmacherzy oferujący czasowe promocje zwiększające wygrane nie mają najniższych prowizji, więc mniej więcej wynik może być porównywalny. Kolejną wadą może być fakt, że zazwyczaj kursy ulegają zmianie przed pierwszym gwizdkiem. Spowodowane jest to na przykład popularnością danego zakładu. Co w takiej sytuacji ? Z doświadczenia możemy powiedzieć, że nie wpływa to znacząco na wysokość marży. Natomiast zaletą przygotowanego przez nas narzędzia na pewno jest fakt, że dobrze pokazuje trendy na rynku oraz politykę poszczególnych zakładów bukmacherskich. Dzięki średnim marżom na wybrane rozgrywki możesz np. dowiedzieć się, które ligi są najlepiej przeanalizowane przez analityków bukmacherskich.

Gdzie są najlepsze kursy bukmacherskie
4.6 (92.63%) 19 votes

Zostaw wiadomość