Kursy Bukmacherskie Polskich Bukmacherów

KURSY BUKMACHERSKIE

ZAPOWIEDZI - ANALIZY - TYPY

Gdzie Obstawiać Żużel

Żużel to dyscyplina ciesząca się w naszym kraju wyjątkowo dużą popularnością. Polska jest pod tym względem ewenementem na skalę światową, a nasza rodzima Ekstraliga żużlowa uważana jest za najlepszą ligę na świecie. Podobnie jest zresztą w przypadku naszych żużlowców, którzy od wielu lat należą do światowej czołówki, a w zawodach drużynowych biało-czerwoną husarię można uznać po prostu za istnych dominatorów.

Żużel cieszy się sporą popularnością również wśród typerów. Mimo iż jest to dyscyplina traktowana w większości krajów świata za niszową, to większość szanujących się bukmacherów, zarówno polskich jak i zagranicznych, oferuje możliwość typowania najważniejszych wydarzeń żużlowych w swoich sportsbookach. Szczególnie dużą popularnością cieszy się typowanie najciekawszych rozgrywek na żywo, bieg po biegu.

W naszym dzisiejszym artykule przyjrzymy się nieco bliżej tej ekstremalnej dyscyplinie sportowej i dowiemy się więcej na temat obstawiania speedwaya. Jeżeli jesteś fanem tego sportu lub po prostu szukasz nowej dyscypliny, którą mógłbyś zacząć typować, to zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.

Jakie są najważniejsze turnieje żużlowe?

Speedway Grand Prix

Cykl, który uznawany jest za indywidualne mistrzostwa świata na żużlu. Co roku, czołowi zawodnicy świata rywalizują w kilkunastu turniejach rozgrywanych głównie na Starym Kontynencie o miano najlepszego zawodnika w świecie speedwaya. Cykl Speedway Grand Prix zadebiutował w sezonie 1996, zastępując jednodniowe finały, które rozgrywane były od 1936 roku. W historii SGP tytuł zdobył tylko jeden Polak – Tomasz Gollob w sezonie 2010.

Speedway Euro Championship

Międzynarodowe mistrzostwa Europy organizowane pod egidą FIM Europe. Biorą w nich udział zawodnicy ze Starego Kontynentu, bez Wielkiej Brytanii. Od 2013 roku rozgrywane są na zasadach podobnych do cyklu SGP, a udział w tym cyklu biorą zawodnicy ze światowej czołówki. Obrońcą tytułu jest Andzejs Lebedevs z Łotwy, który wyprzedził Rosjanina Artioma Łagutę i Czecha Vaclava Milika.

Drużynowe Mistrzostwa Świata

Żużlowe DMŚ w ostatnich latach zostało zdominowane przez reprezentację Polski. Niestety, rozgrywki te straciły również na prestiżu, co widać chociażby po składach poszczególnych zespołów – zawodnikom ze światowej czołówki często najzwyczajniej nie chce się poszerzać swojego kalendarza startów, na czym traci atrakcyjność tych zawodów.

Czołowe ligi krajowe

Ekstraliga (Polska)

Najsilniejsza i najbogatsza liga żużlowa. Od lat prezentuje najwyższy poziom sportowy, a zawodnicy ze światowej czołówki jeżdżą tutaj na swoim najlepszym sprzęcie. Czołowymi drużynami w polskiej lidze są od lat Unia Leszno, Stal Gorzów i Betard Sparta Wrocław.

Eliteserien (Szwecja)

Kolejna bardzo mocna liga, która jednak ostatnio wydaje się tracić nieco na jakości. Do najlepszych drużyn tej ligi w ostatnich latach należą Smederna Eskilstuna, Rospiggarna Halstavik i VMS Elit Vetlanda.

SGB Premiership (Anglia)

Liga, która działalność rozpoczęła w 2017 roku na skutek restrukturyzacji jaką przeszły rozgrywki żużlowe w tym kraju. Do czołowych drużyn tej ligi od lat należą Poole Pirates, Wolverhampton Wolves, Belle Vue Aces i Swindon Robins.

Zakłady bukmacherskie na żużel

 

Rynki w zakładach na żużel różnią się w zależności od tego, czy obstawiamy zawody indywidualne czy spotkania klubów ligowych. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym typom zakładów w tej dyscyplinie.

Zakłady przedmeczowe

1X2

Zakład dostępny wyłącznie w przypadku spotkań klubowych lub meczów międzynarodowych, które z kolei nie są rozgrywane zbyt często i mają charakter raczej pokazowy. Jako, że w meczach tego typu do zdobycia jest łącznie 90 punktów, bukmacherzy oferują bardzo wysokie kursy na remisy.

Ilość punktów zawodnika w meczu

Typowy zakład w formie poniżej/powyżej. Gracz ma za zadanie wytypować czy gracz zdobędzie więcej czy mniej niż określona ilość punktów w danym meczu. Liczone są na ogół występy w pięciu pierwszych biegach danego spotkania.

Kto więcej?

Zakład, w którym typer ma za zadanie wytypować, który zawodnik w parze zdobędzie więcej punktów w meczu. Na ogół są to zakłady trzydrogowe, z możliwością obstawiania remisu. W przypadku zakładów dwudrogowych, jeden z zawodników ma na ogół kilkupunktowy handicap.

Zakłady na zawody indywidualne

Klasyfikacja końcowa

Dotyczy głównie zawodów z cyklu SGP i SEC, a także ich klasyfikacji generalnej, a także mistrzostw danego kraju, zarówno indywidualnych, jak i drużynowych. Na ogół obstawiać można obstawiać zwycięzcę, ale również pozostałe miejsca, np. 1-2, 1-3, 1-4.

Zakłady na żywo

Osobną kategorią w przypadku typowania żużla są zakłady live. Jest to prawdopodobnie najbardziej emocjonujący rodzaj zakładów na tę dyscyplinę, ponieważ możemy typować na bieżąco nie tylko rezultat spotkania, ale i zwycięzców poszczególnych biegów, czasami w formie obstawiania miejsca na linii mety, a innych razem w formie par lub jak kto woli head-to-head.

Gdzie obstawiać żużel ?

Wybierając bukmachera online, pamiętaj, żeby zawsze korzystać z usług buków, którzy są legalni na terenie naszego kraju. Fortuna, Etoto, Totolotek, LV BET, Milenium, czy forBET – każdy z tych bukmacherów posiada specjalną licencję wydawaną przez polskie Ministerstwo Finansów, która gwarantuje, że korzystając z usług tych bukmacherów nie łamiesz prawa, a co za tym idzie unikniesz jakichkolwiek nieprzyjemności ze strony urzędu skarbowego. Przy wyborze buka pamiętaj również o sprawdzeniu, czy mają w swojej ofercie rozgrywki żużlowe, w szczególności w formie zakładów na żywo, ponieważ to one gwarantują największe emocje. Korzystając z usług legalnych w Polsce bukmacherów masz pewność, że skorzystasz na najlepszych kursach bukmacherskich na żużel. W końcu sport ten właśnie w naszym kraju cieszy się największą popularnością.

Czy wiesz, że żużel jest obok piłki nożnej i hokeja najczęściej wybieranym sportem przez typerów ? Wiele wskazuje na to, że niedługo dołączy do nich e-sport. Już dziś wielu bukmacherów przygotowuje specjalne oferty bukmacherskie na e-sport. W naszym artykule dowiesz się jak tworzyć kupony bukmacherskie na esport.

Rady i typy na żuzel

RADY

Gospodarze na ogół wygrywają

Jeszcze kilka lat wstecz można było potraktować to niemal jako regułę. Jednak wraz z wprowadzeniem funkcji komisarza toru, gospodarze spotkania stracili spory handicap w postaci przygotowania toru pod siebie. Komisarze mają za zadanie dopilnować, by tor dawał równe szanse obydwu drużynom. Niemniej, w dalszym ciągu można zaobserwować regułę, że to na ogół gospodarze wygrywają pojedynki, szczególnie w polskiej Ekstralidze. Tym samym, typowanie czystych „jedynek” jest najbardziej rozsądne przy obstawianiu żużla. Kursy bukmacherskie na gospodarzy są jednak na ogół znacznie niższe niż na gości.

Przygotowanie sprzętowe jest kluczowe

Zawodnicy ze światowej czołówki jeszcze przed rozpoczęciem sezonu testują i przygotowują po kilka maszyn i silników na każde rozgrywki. Dobry sprzęt i wysokiej klasy tunerzy mogą zrobić mistrza nawet z przeciętnego zawodnika. Często jednak zdarza się, że zawodnik nie dał rady odpowiednio przygotować się do sezonu, co później rzutuje na jego wynikach na przestrzeni całego roku rozgrywkowego.

Sprawdź typ toru

Punkt ten jest szczególnie istotny w przypadku cyklu SGP, ponieważ niektóre tory w trakcie tych rozgrywek są jednodniowe, co znacznie wpływa na jazdę. Wielu zawodnikom tory jednodniowe najzwyczajniej nie leżą, a inni z kolei „specjalizują” się w nich. Dobrym przykładem eksperta od jazdy na torach jednodniowych jest Słoweniec Matej Zagar.

 

Śledź na bieżąco informacje nt. zawodnika lub meczu

Jako, że zawodnicy bardzo często jeżdżą w kilku ligach jednocześnie, a do tego startują w różnych rozgrywkach indywidualnych, to warto jest na bieżąco śledzić informacje dotyczące określonych zawodników. Zdarza się, że z powodu nagłej kontuzji lub problemów z dojazdem zawodnik po prostu musi zrezygnować z udziału w danym spotkaniu, co znacznie zmniejsza szanse danej drużyny.

Czekaj z obstawianiem do ostatniej chwili

Punkt niejako powiązany z poprzednim punktem. Na ogół warto wstrzymać się z obstawianiem do ostatniej chwili właśnie ze względu na to, że często dochodzi w tym sporcie do zdarzeń losowych, które mogą znacznie wpłynąć na rezultat meczu. Tyczy się to przede wszystkim spotkań drużyn ligowych.

Przy obstawianiu meczy live oglądaj relację na żywo

Jako, że żużel to wyjątkowo atrakcyjny sport do obstawiania na żywo, warto przed rozpoczęciem zawodów zadbać o to, by mieć dostęp do transmisji danych zawodów na żywo. Nie tylko znacznie poprawia to poziom emocji, ale i daje nam dużo informacji na temat formy zawodników i aktualnego stanu toru, co znacznie zwiększa szanse na wygrane!

Korzystaj ze statystyk

Statystyki grają w tym sporcie bardzo dużą rolę. Warto nie tylko sprawdzać średnią meczową zawodników na wyjeździe i u siebie, ale i ich dyspozycję na danym torze w ostatnich latach, a nawet wyniki zawodników startujących z danego pola startowego przy obstawianiu zakładów live. Pamiętaj: im więcej danych znajdziesz, tym większe będziesz miał szanse na wysokie wygrane!

Graj z głową

Pamiętaj, że typowanie to również hazard i jeśli grasz nieodpowiedzialnie, to może to mieć destrukcyjny wpływ na Twoje życie. Zawsze ustalaj budżet na zakłady, którego nie powinieneś przekraczać, a także by nie staraj na siłę się odkuć, gdyż tego typu gra na ogół kończy się wysokimi przegranymi. Jeżeli obstawianie zaczyna Cię frustrować, to koniecznie zrób sobie przerwę. Jeżeli jednak nawet porażki sprawiają, że potrafisz się uśmiechnąć, to śmiało graj dalej i baw się dobrze!

TYPY

Poznajmy kilka nazwisk, które na tę chwilę w światowym żużlu znaczą najwięcej i prezentują wysoki poziom zarówno w naszej rodzimej Ekstralidze, jak i w rozgrywkach Speedway Grand Prix.

Bartosz Zmarzlik

23-latek, który w ostatnich latach stał się jedną z największych gwiazd światowego żużla, a także najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej Ekstraligi. Wychowanek Stali Gorzów, w której występuje do tej pory i z którą dwukrotnie sięgał po tytuł mistrzów Polski. Najlepszym rokiem w jego karierze był póki co rok 2016, w którym zdobył brązowy medal żużlowego Grand Prix, a także złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata. Typowany na przyszłego mistrza świata, znany jest z waleczności i efektownego stylu jazdy. W tym sezonie po raz kolejny ma szansę stanąć na podium SGP.

Jason Doyle

33-letni indywidualny mistrz świata z sezonu 2017, rodem z Australii. Na co dzień zawodnik Somerset Rebels (liga angielska), Rospiggarny Halsstavik (liga szwedzka) i ekstraligowego KS Toruń. Obecny sezon nie idzie niestety do końca po jego myśli i na tę chwilę zajmuje dopiero 11. miejsce w cyklu Grand Prix. Rozczarowuje również w Ekstralidze. Niemniej, w dalszym ciągu jest to zawodnik ze ścisłej światowej czołówki, który potrafi odstawić każdego rywala.

Tai Woffinden

Zawodnik rodem z Anglii, który na co dzień reprezentuje barwy Betardu Sparty Wrocław. Dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu (2013 i 2015). Od kilku lat zalicza się do ścisłej światowej czołówki, biorąc udział w cyklu Grand Prix nieprzerwanie od 2010 roku. Dziewięć razy stawał na najwyższym podium zawodów SGP. W tym sezonie po raz kolejny dominuje w tym cyklu i zanosi się na to, że trzeci raz zostanie najlepszym żużlowcem globu.

Maciej Janowski

Kolejny Polak w naszym zestawieniu, który również typowany jest na przyszłego mistrza świata. Na co dzień reprezentuje barwy Betardu Sparty Wrocław, którego jest również wychowankiem. Ponadto, jeździ w szwedzkiej Dackarnie Malilla. Dwukrotny drużynowy mistrz świata z reprezentacją Polski. Popularny „Magic” ma bardzo dobry sezon w SGP gdzie na tę chwilę zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Patryk Dudek

Lider Falubazu Zielona Góra, który od paru ładnych lat należy do najlepszych zawodników polskiej Ekstraligi i czołowych jeźdźców żużlowego Grand Prix – w zeszłym sezonie zakończył zmagania w cyklu na drugim miejscu. Ten sezon niestety nie układa się po jego myśli, zarówno w Ekstralidze, gdzie jego zespół nie awansował do play-off, jak i w cyklu Grand Prix gdzie raczej nie powtórzy sukcesu sprzed roku. Mimo to, pozostaje zawodnikiem ze ścisłej światowej czołówki.

Fredrik Lindgren

Szwed, który w tym sezonie reprezentuje barwy Włókniarza Częstochowa, obecny sezon może zaliczyć do najbardziej udanych w swojej karierze. W Ekstralidze jest bliski awansu do fazy play-off, a w klasyfikacji generalnej SGP od początku sezonu okupuje czołowe lokaty. Mimo 33 lat na karku w dalszym ciągu się rozwija i na pewno nie powiedział w tej dyscyplinie ostatniego słowa.

Emil Sajfutdinow

Rosjanin posiadający również polskie obywatelstwo. W swoim debiutanckim sezonie 2009 w SGP zachwycił fanów żużla i sensacyjnie zdobył brązowy medal. Rok później typowany był jako jeden z głównych faworytów do tytułu, jednak jego szanse na dobry wynik przekreśliła kontuzja. Od sezonu 2011 regularnie zajmuje miejsca 5. i 6. klasyfikacji generalnej SGP. Znany z bezpardonowej jazdy, z pewnością nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w tym sporcie.

Gdzie Obstawiać Żużel
4.6 (91.11%) 9 votes

Zostaw wiadomość